کد خبر 2227
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹

در پیام امام خطاب به آیت الله هاشمی آمده است: «من به آقای هاشمی- فرزند برومند اسلام تبریک می ‌گویم که در راه هدف تا نزدیک شهادت به پیش رفت».

پس از شهادت شهید قرنی و شهید مطهری و به دنبال ترور من اوضاع سیاسی کشور حساسیت خاصی پیدا کرد. ضرورت حفاظت از رهبران نهضت و جدی گرفتن خطرات ناشی از تندروی ها، بحث روز بود و چون این واقعه یکی دو روز بعد از راهپیمایی ضد امریکایی مردم و سخنرانی من علیه مداخلات امریکاییها روی داد، نگاه اتهام به سوی خارجی ها خصوصا امریکاییها رفت. در این ایام تقریبا اکثر افراد و احزاب فعال سیاسی با صدور اعلامیه یا سخنرانی و بسیاری از مردم در شهرهای اصفهان، شیراز، ساری، یزد، کرمان، رفسنجان، مشهد و... با برگزاری راهپیماییهای گسترده، این ترور را محکوم کردند و خواستار مقابله با عوامل آن شدند.

اما مهمتر از همه، خبر نذر امام برای سلامتی من بود و سخنرانی ایشان که جانی تازه به من بخشید. «یک تکلیف بزرگی است به عهده همه؛ به عهده همه متابعین؛ به عهده همه ملت که تبعیت دارند از پیغمبر،... حفاظت کنند از دین خدا... ملت ما هر گز از این معانی نمی‌ ترسد، و نهضت ما هرگز ترور نمی ‌شود. ترور اشخاص، ترور نهضت نیست...ولو اشخاصی مثل مرحوم مطهری و مثل آقای هاشمی - هم- و مثل سایرین نباشند.» (صحیفه امام؛ ج 7، ص 505) و پیامشان که محبتی افزون داشت و حاج احمد آقا آن را به بیمارستان آورده بود:

«بسم اللَّه الرحمن الرحیم‌

جناب حجت الاسلام مجاهد متعهد، آقای هاشمی عزیز

مرحوم مدرس که به امر رضا خان ترور شد، از بیمارستان پیام داد: «به رضا خان بگویید من زنده هستم». مدرس حالا هم زنده است. مردان تاریخ تا آخر زنده هستند. بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است...

 من به آقای هاشمی- فرزند برومند اسلام تبریک می ‌گویم که در راه هدف تا نزدیک شهادت به پیش رفت. و سلامت و ادامه خدمت ایشان را از خدای تعالی خواستارم. و السلام علیه و علی عباد اللَّه الصالحین.

روح اللَّه الموسوی الخمینی» صحیفه امام؛ ج 7، ص 495-496

در همان بیمارستان پس از انجام عمل جراحی و بهتر شدن اوضاع جسمی ام، با اجازه پزشکان مصاحبه ای هم با رادیو و تلویزیون و جمعی از خبرنگاران داشتم و در آن جزئیات حادثه ترور را برای مردم تشریح کردم.‌

منبع: جماران

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =